مراسم بزرگداشت روز جهانی سالمندان (مهر ۱۳۹۱ )

                  به نام خدا

 

 مراسم بزرگداشت روز جهانی سالمندان (مهر ۱۳۹۱ )

 

احترام، نیاز یک سالمند است     

                   اما همه ی نیاز یک سالمند نیست.     

 

روز یکشنبه ۹/۷/۱۳۹۱ ساعت ۹ صبح به میمنت روز جهانی سالمندان، یکمین سال تولد مرکزرا در مکان مرکز با حضور سالمندان عزیز، مسوولین محترم و مدعوین ارجمند و با برپایی نمایشگاه اثار صنایع دستی سالمندان این مرکز  و طی مراسم با شکوهی گرامی داشتیم. 

 

سخنرانی های ایراد شده دراین مراسم که با حضور جمع  بسیار  زیادی از سالمندان  مشتاق، تعدادی ازمعلولین، مسوولین محترم بهزیستی،  مسوولین محترم  اورژانس ۱۱۵ سوادکوه،  مرکز بهداشت و. . .    برگزار شد، بطور اجمالی به بررسی  خدمات انجام  گرفته طی  یکسال گذشته مرکز، اهداف و برنامه های آینده، مشکلات و مسایل  مرکز پرداخت.

 

آنچه در این سخنرانی ها بیشتر مد نظر بوده، آمار فعلی و افزایش رشد جمعیت سالمندان درسالهای آتی بوده است که نیاز به توجه ویژه مسوولین مربوطه  در همه  زمینه های  اجتماعی،  بهداشتی، اقتصادی و  . . .  دارد. از دیگر نکات مربوط به این مراسم،  صحبت های مدیر مرکز، خانم پهلوان بوده  که ضمن  تقدیر و تشکر خواهان همکاری بیشتر مسوولین  بود و از سالمندان

 

درخواست حضور فعال تر جهت  پیشبرد  بهتر امور مرکز  نمودند. ایشان خطاب به سالمندان عزیز گفتند : ازما خدمت بخواهید تا بتوانیم اشکالات کارمان را بهبود ببخشیم و خواهان  حضور  بیشتر سالمندان در مرکز هستیم .

                         

همچنین در روز سالمندان یاد مهربانی ها  و خاطرات عزیزان از دست رفته در این یکسال را با  ذکر صلوات و فاتحه ای  گرامی  داشتیم که حضورشان  را آرزو داشتیم و غیبتشان  را  به  مشیت الهی پذیرفتیم.

 

به بهانه این روز و این مراسم، نمایشگاهی از صنایع  دستی  سالمندان  شامل: کرتچال، قلاب بافی، چهل تکه دوزی، ظروف چوبی، کج رشته و . . .  ، با معرفی اثر، سازنده و کاربرد آن، مدعوین را با فرهنگ و سنت منطقه سوادکوه  و توانمندیهای سالمندان  آشنا  می کرد.

 

از برنامه های روز جهانی سالمندان، دعوت و حضور کودکان مهد کودک مه گل شیرگاه بوده و آنان با شعرخوانی  گروهی  در رابطه  با  پدربزرگ ها و مادربزرگ ها،  با زبانی  کودکانه، ما را به برکت حضور این بزرگواران  در منزل یادآور شد. 

 

اجرای موسیقی محلی مازندرانی، شعرخوانی آقای حسن پور- کارمند بازنشسته اداره ارشاد و از شاعران و سالمندان محترم سوادکوهی-  خاطره گویی سالمند محترم و فعال روزانه مرکز، حاج  آقای حیدری، اجرای برنامه  محلی  توسط  آقای حسن نژاد از تهیه کنندگان  برنامه محلی صدای

 

مازندران و پذیرایی،زینت بخش  روز جهانی سالمندان در مرکز بوده است  که شیرینی های محلی دست پخت سالمندان گرامی و کیک تولد مرکز، خاطره این روز را ماندنی کرد و سلامتی و حضور گرم و  مهربان سالمندان را از خداوند خواستار شدیم.    

 

تصاویر مربوط به برنامه روز جهانی سالمندان این مرکز را می توانید در صفحه تصاویر مرکز رویت نمایید.                                

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>