روز جهانی سالمند و جشن سه سالگی مرکز توانبخشی پهلوان

به مناسبت روز جهانی سالمند، مرکز توانبخشی سالمندان پهلوان سوادکوه اقدام به برگزاری مراسمی در سالن آمفی تئاتر کتابخانه شیرگاه صورت داد ، در این برنامه همزمان جشنی نیز به مناسبت سومین سال روز تاسیس ” مرکز جامع توانبخشی سالمندان پهلوان سوادکوه “  تحت عنوان تولد سه سالگی مرکز برپا شد که با استقبال خوب سالمندان و خانواده های آنان روبه رو گشت.

برای دیدن تصویر در اندازه ی بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

 

” اخبار تکمیلی “

در این برنامه شاد ابتدا سرکار خانم پهلوان مدیر مسئول مرکز توانبخشی سالمندان سوادکوه ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به مسئولین و مدعوین گرامی، نقش سالمندان در جامعه و خانواده را پر اهمیت ارزیابی کرد و گفت: همه ما به این سن خواهیم رسید و میبایست فرهنگ تکریم سالمندان را به فرزندان و خانواده و به طبع آن در جامعه نهادینه کنیم.

این فعال توانبخشی در ادامه از زحمات کادر و پرسنل مرکز سالمندان سوادکوه تشکر کرد و افزود : همیشه تلاش و تعامل خوب این عزیزان با سالمندان محترم بود که مرکز ما توانست به خوبی ارائه ی خدمت کند و حالا که جشن سه سالگی را برگزار میکنیم جای تشکر از آنان را دارد.

شاعر توانمند مازنی ، آقای حسن پور نیز در ابتدای این جشن به روی سن دعوت شد تا ضمن تعریف داستان ها و حکایت های شیرین مازندرانی چند قطعه از اشعار معروف خود را بخواند.

در ادامه این مراسم آقای مهدوی ، کارشناس ارشد تغذیه به نکات مهم و تاثیر گذار برای سلامتی سالمندان در خصوص تغذیه مناسب اشاره کرد. وی سن ۶۱ تا ۷۵ سالگی که بیشتر جمعیت مرکز را تشکیل میدهند سالمندان جوان معرفی کرد و اظهار داشت: استفاده از غذا های محلی مانند نان ، برای سلامتی بسیار مفیدتر از نان های ماشینی میباشد تا مشکلات گوارشی کمتری پیش آید.

در این جشن یکی از گروه های موسیقی بومی-محلی سوادکوه نیز به هنرمندی پرداخت تا فضای سالن را ترانه ها و نجواهای محلی مازندرانی پر کند.

رئیس اداره بهزیستی سوادکوه از دیگر مهمانان این برنامه بود که در سخنان خود به هشدار پیرامون افزایش میانگین سنی در کشور اشاره کرد.

وی آمار سالمندان کشور را ۹٫۸% اعلام کرد و در مثال خود برای این شهرستان گفت : اگر ۲۰ هزار نفر هم جمعیت داشته باشیم ، حدود ۲ هزار نفر سالمند هستند و لزوم توجه به سالمندان امری ضروری است و  وظیفه خواهیم داشت محیط و شرایط را طوری آماده کنیم تا این عزیزان به راحتی و آرامش زندگی کنند.

دادمهر به بیان پیشنهادی در این خصوص پرداخت و گفت: در سرفصل دروس کودکان، درسی نیز پیرامون احترام به سالمندان قرار گیرد تا از کودکی این فرهنگ تکریم مقام سالمند شکل مناسب و پررنگی پیدا کند.

وی با اشاره به جمله ی روی بنر دکور جشن که حدیثی از پیامبر اکرم (ص) نقل میکرد گفت: سالمندان مایه ی خیر و برکت هستند و ما باید قدر این نعمت ها را بدانیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه در پایان از زحمات سرکار خانم پهلوان بابت تلاش های شبانه روزی وی تقدیر و تشکر کرد.

در پایان نیز بر اساس اعلام قبلی جوایز خردسالانی که در فراخوان جشن روز سالمند اعلام آمادگی کردند و آثار خود را به این مرکز ارسال نمودند اهدا شد.

همچنین آقای نجفی رئیس اداره دارایی شهرستان که از مهمانان این برنامه بود اعلام کرد ؛ جوایز دور بعدی مسابقات این مرکز را برعهده خواهد گرفت.

این جشن با پذیرایی مهمانان با شیرینی و کیکی که به مناسبت سه سالگی مرکز تهیه  شده بود خاتمه یافت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>